Yaşam

Aliağa Belediye Tiyatrosu Oyuncularından Muhteşem Gösteri

Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) oyuncularının sahneye koyduğu ‘Güzel Günlere’ müzikali Aliağalı tiyatroseverleri mest etti.

Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) eğitmenleri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan ve dört gün sürecek yıl sonu etkinlikleri ‘Güzel Günlere’ müzikali ile başladı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, müzikali tiyatroseverlerle birlikte izlerken, Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenen oyuna Aliağa halkı yoğun ilgi gösterdi.

ALBET Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt’un yazıp yönettiği müzikal, 30 kişilik kadrosu ve 8 kişilik Makedon orkestrasıyla seyirciye tiyatro keyfi yaşattı. Müzikalde ASEV Türk Sanat Müziği Öğretim Üyesi Barış Doğan keyifli sesiyle eşlik ederken, müzikalin dans koreografilerini ASEV Halk Dansları eğitmeni Murat Tülüoğlu yaptı. Tiyatroseverlerin beğenisini kazanan ALBET oyuncuları gecenin sonunda sergiledikleri performanslarla ayakta alkışlandı.

ALBET Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt: “Hayallerimizi Paylaşan Bir Belediye Başkanımız Var”
Oyunun sonunda davet üzerine sahneye çıkan ALBET Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt, “Biz sanatçılar hep hayal kuran ve çok heyecanlı insanlarız. Bu heyecana ortak bulmak çok zor. Ne mutlu ki bizden daha heyecanlı, hayallerimizi paylaşan bir belediye başkanımız var. Sanatçının ve sanatın her zaman yanında olan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a tiyatroya verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar: “Bu Yaz Aliağa’da Yine Sanatla İç İçe Olacağız”
Oyunun hazırlanmasında emeği geçen ALBET kursiyerleri, teknik heyet, orkestra ekibi ve ASEV Eğitmenlerine teşekkür eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “1-15 Mayıs 2014 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek sanat günlerimizde bu oyunu tekrar izleyeceğiz. Temmuz ve 30 Ağustos. Bu yazımızda Aliağa’da sanatla iç içe olacağız. Kültür sanat etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan çok değerli Aliağa halkına teşekkür ediyorum. Her zaman güzel günlerde buluşmak dileğiyle”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ahlat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu