Haber

İzmir’de Polis Dolandırıcılık Konusunda Vatandaşları Bilgilendirdi

İzmir’in Buca ilçesinde polis ekipleri çarşı ve pazarlarda vatandaşlarla bir araya gelerek özellikle dolandırıcılık hatalarına karşı bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Polis de kadınlarla bir araya gelerek KADES uygulaması konusunda vatandaşlarda farkındalık yarattı.

Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hata ve suçlularla mücadele çalışmalarının yanı sıra toplumsal bilinçlendirme faaliyetlerini de sürdürüyor. Polisin varlığını vatandaşlara daha görünür kılmak amacıyla faaliyet gösteren gruplar, ilçenin yoğun noktaları olan çarşı ve pazarlarda vatandaşlarla bir araya geldi. Polis, internet ve telefon dolandırıcılığı, oto hırsızlığı, konut hırsızlığı, yankesicilik gibi olayların önlenmesi amacıyla vatandaşlar arasında farkındalık yaratmaya yönelik broşürler dağıttı.

KADES’e büyük önem

Öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından özellikle kadına yönelik şiddet olaylarına hızlı müdahale edilmesi amacıyla geliştirilen Kadın Acil Destek Sistemi (KADES) taşınabilir programının değerini vatandaşlara aktarmaya devam eden Buca polisi, vatandaşlara dağıttı. kadınlara broşürler.

Bilgilendirme faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde de kesintisiz olarak devam edeceği bildirildi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu