Teknoloji

Xbox, VR Pazarının Şu Anda Oldukça Küçük Olduğunu Bildirdi

 
Xbox Game Studios’un lideri, VR ve AR pazarı hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Şu an pazarın çok küçük olduğunu belirten Matt Booty, biraz daha beklemek gerektiğini açıkladı.
 
Matt Booty piyasa hakkında bilgi verdi
 
 
 
The Hollywood Reporter ile yaptığı bir röportajda Matt Booty, Xbox oyunlarının başarılı olabilmesi için yaklaşık 10 milyon oyuncuya ulaşması gerektiğini öne sürdü. Bu doğrultuda biraz daha beklemek ve geniş topluluklara ulaşmak gerektiğini belirtti. “Sektörde büyük IP’lere sahip olduğumuz için çok şanslıyız” ifadelerini kullanan Booty, bugüne kadar 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşan 10 oyunlarının olduğunu da belirtti.
 
Booty, şu anda VR ve AR pazarının küçük olduğunu belirtmenin yanı sıra, “Bugüne kadar 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşan 10 oyunumuz var. Bu oldukça büyük bir başarı ancak bu başarı bizim için yeterli değil. AR ve VR endüstrisine girin.”
 
Xbox’ta durum böyleyken Sony, PS VR2 sanal kulaklığını şubat ayında piyasaya sürdü. PS VR 2, ilk altı haftasında yaklaşık 600.000 adet sattı. Öte yandan Meta (eski adıyla Facebook), bu yılın başlarında bugüne kadar yaklaşık 20 milyon Quest VR oyununun satıldığını duyurdu.

haber-korgun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu